Elon Musk şaşırtan Mars açıklaması yaptı: “Dünyanın sonu gelmeden yerleşmeliyiz”

İlginç kişiliği ile bilinen Elon Musk şaşırtan Mars açıklaması yaparak yeni bir tartışmanın daha fitilini ateşledi. 2020 Mars Topluluğu Sanal Konvansiyonu’nda konuşma yapan Musk, Mars ile ilgili bazı endişelerini dile getirdi. Onun söylediğine göre 2026 yılına kadar kendi kendine yeten şehirlerin Mars’ta kurulması gerekiyor.

Dünya üzerinde gerçekleşecek bir küresel savaş onun en büyük korkuları arasında yer alıyor. Böyle bir şeyin yaşanması halinde Mars’taki insanların hayatlarını devam ettiremeyeceğini ifade etti. Ona göre bu yüzden çok hızlı bir şekilde gerekli ekipmanlar bir an önce kurulmalı.

Elon Musk Mars konusunda çok heyecanlı

SpaceX şirketinin kurucuları arasında yer alan Musk, aynı zamanda Starlink gibi projelere de yoğunlaştı. Hatırlayacağınız üzere bu proje ile birlikte amaç dünyanın tamamına internet sunabilmekti. Ayrıca Uzay İstasyonu’na astronotların taşınması gibi hedefler de vardı.

Ortaya çıkabilecek bir nükleer facia veya savaş tüm bu çabaları altüst edebilir. Hatta Mars’a yerleşmeyi neredeyse imkansız hale getirebilir. Böyle bir durumda insanlığın gezegenler arası bir medeniyet kurması ne yazık ki mümkün görünmüyor.

Tüm bunlara ek olarak Musk önemli bir detaya daha parmak bastı. Mars içerisinde kendi kendine yeten bir şehir kurulmazsa oraya gitmeni hiç bir anlamı olmadığını söyledi. Dünyadan kaçarak Mars şehrine sığınan insanların kaynak yetersizliği sebebiyle hayatlarını kaybedeceğini ifade etti.

Alıntı

https://donanimgunlugu.com/